22062
post-template-default,single,single-post,postid-22062,single-format-standard,stockholm-core-1.0.8,select-theme-ver-5.1.5,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.1,vc_responsive

Podcast Sprawy Ostateczne

Ruszył mój podcast Sprawy Ostateczne! Spotykam się z różnymi ludźmi na rozmowy o umieraniu, śmierci i żałobie.

 

Tak się cieszę! Dzisiaj opublikowałam trailer swojego podcastu Sprawy Ostateczne! Co oznacza, że poza pisaniem bloga, będę również prowadzić rozmowy na śmierć i życie.

 

Do tej pory na blogu pisałam głównie o ludziach i miejscach za granicą. Odwiedzałam ich w pracy, spędzałam z nimi czas i nagrywałam rozmowy. Potem przetłumaczyłam te rozmowy i pisałam teksty po polsku.

 

W ostatnim czasie spotykałam się głównie z osobami w Polsce. I stwierdziłam, że rozmowy, które przeprowadziłam, są tak ciekawe, że chcę się po prostu dzielić nimi bezpośrednio, właśnie w formie nagrań, a nie skróconych, zredagowanych wywiadów. Stąd pomysł na podcast.

 

Koncepcja audycji jest następująca. Do każdego odcinka zapraszam innego gościa. I rozmawiamy o Sprawach Ostatecznych. To znaczy, o umieraniu, śmierci i żałobie. Rozmawiamy bez tabu. Z otwartym sercem, dobrą dawką humoru i przede wszystkim z wielką miłością do życia.

 

Z jednej strony zapraszam ludzi ze świata sztuki i kultury. Rozmawiam z artystami, którzy wyrażają swój stosunek do skończoności poprzez swoją twórczość. Radzą sobie z zagadką śmiertelności za pomocą literatury, malarstwa, muzyki, filmu.

 

Z drugiej strony spotykam się z profesjonalistami, którzy mają styczność z osobami umierającymi i zmarłymi w swojej codziennej pracy. Dla pracowników hospicjów, szpitali, domów pogrzebowych i cmentarzy, kontakt ze śmiercią jest czymś normalnym. Chcę się dowiedzieć, w jaki sposób sobie z tym radzą i jaki efekt na ich filozofię życiową ma praca, którą wykonują.

 

Od czasu do czasu będę nagrywać odcinki sama i dzielić się z Wami moimi przemyśleniami, szczególnie na temat żałoby. Jako towarzyszka w żałobie regularnie mam do czynienia z osobami po stracie i poznałam wiele różnych historii i perspektyw. W trakcie kształcenia się do tego zawodu studiowałam też różne teorie i modele żałoby, które mogą nam pomóc zrozumieć ten złożony proces trochę lepiej.

 

Jeżeli macie pomysły na ciekawe osoby, których powinnam zaprosić na rozmowę, to dajcie mi znać. Napiszcie do mnie śmiało!

 

Muzykę do podcastu skomponował fantastyczny Mateusz Franczak.

Za piękną okładkę odpowiada cudowna Julia Karwan Jastrzębska.

 

Miłego słuchania!

Anja*

 

Sprawy Ostateczne dostępne są na wielu platformach podcastowych, między innymi:

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy(a).

Skomentuj